“Oyun çocuğun işidir” ilkesi ile çıktığımız bu yolda Montessori eğitim modeli ile kişilik becerilerinin şekillendiği ön okul eğitiminde çocukların; bilişsel, fiziksel, duygusal ve sanatsal yönlerini geliştirilmeyi amaçlıyoruz. Atatürk ilke inkılapları doğrulusunda gelişmeyi desteklemek ve çocukları hayata başarılı bir şekilde hazırlamak öncül hedeflerimizden biri.

İletişim Bilgileri

SIKÇA SORULAN SORULAR

Okulumuz sabah 7:30 ile akşam 18:00 saatleri arası açıktır.

Evet okula daha kolay ulaşmaları için servis imkanı bulunmaktadır.

Evet kabul ediyoruz. Çocuk eğer tuvalet eğitimine hazırsa aileyle birlikte eş zamanlı tuvalet eğitimini veriyoruz

Okula başlamaya karar veren ailemiz ile oryantasyon için uygun bir gün ayarlıyoruz. Belirlenen gün sabahında çocuğumuz uykusunu almış ve karnı doymuş bir şekilde ona refakat edecek kişi (tercihen anne veya baba) ile beraber okulumuza geliyor. İlk gün oyun eşliğinde birlikte yaklaşık 1-1.5 saat geçiriyoruz. İlerleyen günlerde çocuğumuzun duygu durumuna bakarak süreci kademeli olarak arttırıyoruz. Bu süreçte çocuğumuza refakat eden kişi okulda bekliyor. Süreçte kaygı düzeyi artan çocuklarımız olursa refakat eden kişiyi oryantasyon sürecine dahil edebiliyoruz. Oryantasyon sürecindeki ilk haftanın sonlarına doğru her şey beklenilen gibi giderse ilk uyku denemesini yapıyoruz.

Yemeklerimiz okulda aşçımız tarafından hazırlanmaktadır. Mutfağımızda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek hazırlanmaktadır. Her ay yemek menümüz okulumuza özel kullandığımız MOBİL uygulama aracılığı ile ailelerimizle paylaşılmaktadır.

Okulumuzun özel bir mobil uygulaması bulunmaktadır. Okula başlayan öğrencilerimizin ailelerine özel tanımlanmış bir şifre vermekteyiz. Bu şifre ile uygulamaya giren ailelerimiz her gün çocuklarının resimlerine, yemek bilgisine, gün içinde yapılan etkinlik/ aktivitelere ulaşılabilmektedir. Ayrıca ailelerimiz çocuklarının genel duygu ve motivasyon durumu ile ilgili bilgiye de buradan ulaşabilmektedir.

Okulumuzda çalışan tüm öğretmenler ilgili alandan mezun (Lisans, Önlisans ve Lise) çocuk gelişimi ya da okul öncesi öğretmenleridir. Öğretmenlerimizin tüm eğitim süreçleri kurumumuzda verilen hizmet içi eğitimlerle tarafımızdan sağlanmaktadır.

Elbette, ön büromuza öğretmenimiz ile görüşme talebinizi iletip; öğretmenimiz uygun bir zamanında velimiz ile iletişime geçmektedir.